КАРАНТИН – НЕ ПРИВІД ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ
7-го квітня відзначають Всесвітній день здоров’я.Дата цього свята приурочена дню створенню Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації 1948-го року.
Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їхнє здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу.
Відомо, що малорухливий спосіб життя протягом тривалих періодів часу може стати серйозною проблемою для підтримки фізичної форми. Сидячий спосіб життя і низький рівень фізичної активності можуть чинити негативний вплив на здоров’я і якість життя людей. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, доросла людина потребує 150 хвилин помірної інтенсивності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності на тиждень.
Європейське бюро ВООЗ рекомендує дотримуватися норм фізичної активності і під час карантину та надає поради, що допоможуть залишатися активними навіть сидячи вдома, без спеціального обладнання і в умовах обмеженого простору.
- Робіть короткі активні перерви протягом дня.
Короткі періоди фізичної активності допоможуть вам виконати рекомендації ВООЗ (20-30 хв в день помірної активності). Ви можете робити прості вправи: нахили, присідання, рухи руками і ногами. Прекрасним способом підтримати свою фізичну форму є танці, ігри з дітьми, прибирання або догляд за рослинами. Звичайні домашні турботи можуть стати для вас способом поліпшити своє здоров’я і підняти настрій.
- Знайдіть для себе онлайн-тренування.
Для багатьох людей проблематично придумати для себе фізичні вправи або займатися зарядкою поодинці. Чудовим помічником стануть онлайн-тренування. У мережі інтернет ви зможете знайти онлайн-курс фізичних вправ, які підходять саме вам. Якщо у вас немає досвіду виконання цих вправ, будьте обережні і усвідомте свої обмеження.
- Більше ходіть.
Те, що ви перебуваєте в своїй квартирі не означає, що потрібно відмовитися від ходьби. Ви можете здійснювати «прогулянки» по кімнаті, коли розмовляєте по телефону або спілкуєтеся з домочадцями, замість того, щоб робити це лежачи або сидячи. Також відмінним помічником у підтримці активності може бути ходьба на місці. Щоб зробити її ще більш корисною, вийдіть на балкон або широко відкрийте вікна і впустіть у квартиру свіже повітря.
- Частіше вставайте.
Скоротіть час сидіння або лежання за рахунок періодичних вставань. В ідеалі, намагайтеся вставати і витягуватися в повний зріст кожні 30 хвилин. Подумайте над тим, щоб частину своїх справ робити стоячи. Наприклад, поставте свій ноутбук на підвіконня або високу полицю. Або спробуйте читати, неспішно прогулюючись по кімнаті.
- Розслабтеся.
Розслабитися вам допоможе медитація. Якщо ви відчули, що раптом почали нервувати з якогось приводу, зробіть глибокі вдихи і спробуйте переключити свою увагу на щось позитивне. Медитація і глибоке дихання можуть допомогти вам залишатися спокійним.
- Правильно харчуйтеся.
Для оптимального здоров’я, також важливо пам’ятати про дотримання рекомендацій щодо здорового харчування і не забувати підтримувати питний режим. Намагайтеся пити чисту воду замість цукровмісних напоїв. Забезпечте достатню кількість фруктів і овочів в раціоні та обмежте споживання солі, цукру і тваринних жирів. Не хворійте та залишайтеся у формі!