ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗАПОРУКА ДОВГОЛІТТЯ

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗАПОРУКА ДОВГОЛІТТЯ

Здорове харчування допомагає людині зберігати працездатність, уникати різних захворювань, підтримувати нормальну вагу, збільшити тривалість життя. Щоб організм отримував всі необхідні поживні речовини і повністю їх засвоював треба знати основні правила здорового харчування. Не потрібно відмовлятися від улюблених продуктів і навіть можна дозволяти собі ласощі. Головне, не забувати про почуття міри і баланс поживних речовин.

Основні поради:

  1. Вживайте лише натуральні продукти

Напівфабрикати, продукти з безліччю консервантів, барвників, підсилювачів смаку не вписуються в систему здорового харчування. Адже така їжа уповільнює обмін речовин і заважає виводити токсини.

  • Вживайте менше рафінованих продуктів

Очищені продукти позбавлені такого важливого компонента, як клітковина, яка необхідна для роботи травних органів, тобто, замість білого хлібу – обирайте цільнозерновий, а замість білого рису – бурий. Звичайний рафінований цукор можна замінити медом.

  • Вживайте більше білку

По-перше, білкова їжа дає довге відчуття ситості. По-друге, багата незамінними амінокислотами. До таких продуктів відносяться різні види м’яса, кролик, перепілка, риба і морепродукти, тріска, окунь, креветки, кальмари, морські гребінці тощо.

  • Їжте фрукти і овочі щодня

Намагайтеся щодня з’їдати не менше 300 грамів свіжих овочів і 300 грамів свіжих фруктів. Найпростіше брати з собою на роботу порізане на часточки яблуко або грушу.

  • Використовуйте рослинні олії

Рослинні олії – це найкраще джерело незамінних жирних кислот. Для прикладу, завжди тримайте на кухні льняну, кунжутну та оливкову олію.

  • Дотримуйтеся режиму

Занадто рідкісні прийоми їжі так само шкідливі, як і постійні перекуси. Намагайтеся робити 3-4 прийоми їжі в день.

  • Обмежте швидкі вуглеводи

Цукор з солодощів і хлібобулочних виробів швидко всмоктується в кров і моментально піднімає рівень глюкози. Слідом за цим слід настільки ж стрімке її зниження, і ви знову відчуваєте почуття голоду. До того ж такі різкі коливання цукру негативно відбиваються на роботі організму.

8.Зменшіть кількість солі

Звичайну кухонну сіль краще замінити на морську. У кухонної солі тільки два мікроелементи – натрій і хлор, тоді як в морській їх налічується до 90 мікроелеменгтів. І звичайно, потрібно намагатися поступово знижувати споживання солі. Зовсім відмовлятися не потрібно. Однак надлишок солі викликає затримку рідини в організмі, призводить до набряків і підвищеного тиску.

9. Пийте воду

Потрібно випивати не менше 1,5-2 літри води щодня. Пам’ятайте, що кава і соки не замінюють воду.

10. Готуйте їжу правильно Мінімальна теплова обробка – запорука збереження цілісної структури продуктів. Наприклад, крупу або макарони можна варити всього кілька хвилин. Для м’ясних і рибних продуктів найбільш підходящими способами вважаються варіння, приготування на пару, запікання в духовці. А от від смаження чи фритюру варто відмовитись взагалі.