Диво калинове – чари барвінкові

Диво калинове – чари барвінкові

На початку листопада ми відзначаємо День української писемності та мови, що започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 “Про День української писемності та мови” на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.

          Саме цього дня, 9 листопада, вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим та ченцем Києво-Печерського монастиря.

          Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої літературної пам’ятки  українців – “Повісті минулих літ”,що була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.             Упродовж багатьох століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася наша Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї не припиняються. Нам варто докладати зусиль, аби наша мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, та послуговуватися будь-де. Саме тому бібліотекарі ліцею підготували віртуальну книжкову виставку “Диво калинове – чари барвінкові” і запрошують вас з її допомогою зануритися  у дивовижний та чарівний світ української мови.