Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Зараз усі говорять про короновірус та не потрібно забувати, що в світі нажаль є багато інших недуг від яких гинуть багато людей. Однією з таких недуг є туберкульоз . Всесвітній день боротьби проти туберкульозу відзначається щороку 24 березня тому , що саме цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування цієї небезпечної недуги.
Метою цього дня є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. В даний час одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводить цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування.
Вашій увазі деякі факти про цю хворобу.
Туберкульоз є однією з десяти провідних причин смерті в світі.
Понад 95% випадків смерті від туберкульозу відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
60% загального числа випадків хвороби доводиться на шість країн, серед яких перше місце займає Індія, а за нею йдуть Індонезія, Китай, Нігерія, Пакистан і Південна Африка.
Туберкульоз є однією з провідних причин смерті людей з ВІЛ/СНІД.
З 2000 року захворюваність на туберкульоз знижувалася в середньому на 1,5% на рік. Для досягнення контрольних показників на 2020 рік, передбачених Стратегією по ліквідації туберкульозу, ці темпи зниження необхідно прискорити до 4-5% на рік.
Одне із завдань в галузі охорони здоров’я в рамках нещодавно прийнятих Цілей в галузі сталого розвитку полягає в тому, щоб до 2030 року покінчити з епідемією туберкульозу.
Так що ж це за недуга і як її розпізнати?
Туберкульоз це- інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу. Передається переважно повітряно-крапельним шляхом. У 90% випадків туберкульоз вражає легені. Однак, це захворювання може ушкодити нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишківник, шкірні покриви, статеві органи тощо.
Симптомами недуги є:
Кашель, що триває понад 2 тижні.
Підвищена температура, що не спадає понад тиждень.
Утруднене дихання.
Біль у грудях.
Поганий апетит, слабкість.
Втрата ваги.
Підвищене потовиділення.
Кровохаркання. Тож бережіть себе і будьте здорові.